1. Зовнішнім ознакою гормональних розладів може бути зниження ваги при відмінному апетиті. Люди, які не знають проблем з фігурою, часом навіть не здогадуються, що причиною такої ситуації можуть бути не "щасливі гени", а досить серйозні порушення гормональної сфери - наприклад, проблеми зі щитовидкою.
Якщо при активному апетиті ваше схуднення супроводжується:
- субфебрильною температурою (37-37,5 ° С), яка тримається тривалий час;
- серцевими перебоями;
- тремтінням пальців рук;
- підвищеним потовиділенням;
- порушеннями сну;
- нервозністю,
Бийте на сполох і терміново записуйтеся на прийом до ендокринолога!
2. Наступний тривожний симптом - швидкий набір маси тіла, особливо якщо для цього немає видимих причин. Людина здатна "набирати вагу" на тлі багатьох розладів ендокринної сфери.
3. Поняття "гіпертірхоз" означає аномальне зростання волосяного покриву на людському тілі. Якщо мова йде про жінок, підвищена "волосатість", найімовірніше, свідчить про те, що організм в надмірних кількостях виробляє статевий гормон чоловічого типу - тестостерон.
4. Нерідко причини гормональних порушень можуть лежати в патології об'єднаної структури гіпофіза і гіпоталамуса (гіпоталамо-гіпофізарної системи). Зовні це проявляється у вигляді розтяжок на тілі характерного багряного кольору. Це небезпечний симптом, оскільки в патологічний процес можуть виявитися залученими наднирники.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як лікувати гормональні збої народними засобами5. До симптомів гормональних порушень може ставитися також і погіршення зору. Так, якщо людина страждає швидко прогресуючим зниженням зору, що супроводжується постійним головним болем, є підстави запідозрити пухлину гіпофізу.
7. Ще одна ознака ендокринних розладів - сверблячка шкіри. Це може бути одним з перших симптомів цукрового діабету; недарма при шкірній сверблячці грамотні лікарі негайно направляють пацієнтів на аналіз крові на цукор. Дуже часто свербіти починає в промежині, і це змушує людей звертатися до дерматологів або фахівцям з венерологічним хвороб.