Завдання майбутньої матері - берегти себе, адже від її фізичного і психічного стану залежить і здоров'я її майбутнього малюка. Однак, на жаль, сам страх піддатися негативним емоціям часом призводить до стресів. Не треба боятися. Частіше повторюйте собі, що ви станете чудовою матір'ю, уявляйте собі, як доглядаєте за вже народженим малям, як ви щасливі. Це допоможе впоратися зі страхом і зайвим хвилюванням.
Женіть геть негативні емоції, адже сильний стрес під час вагітності може призвести до народження слабкого немовляти з низькою масою тіла, а також з порушеннями роботи серцево-судинної і нервової системи. Справа в тому, що у ще не народженої дитини не розвинені ті захисні реакції, які дозволяють справлятися зі стресом, а тому на його організм через плацентарний бар'єр гормони діють куди сильніше, ніж на організм його матері.
У жінок, які в період вагітності часто зазнавали сильні стреси, можуть народитися діти зі зниженим імунітетом. Крім того, у таких малюків в деяких випадках починаються проблеми з поведінкою. Зокрема, вчені встановили, що виношені в умовах стресу діти нерідко ростуть нервовими, дратівливими, нездатними протистояти негативним емоціям. Щоб уникнути цього, співайте малюкові колискові, слухайте спокійну, красиву музику і уявляйте, яким розумним і талановитим стане ваша дитина. По-перше, це допоможе заспокоїтися вам, а по-друге, згідно з думкою психологів, спів і музика дійсно здатні робити благотворний вплив на дитину, яка перебуває в утробі матері.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В якому віці найкраще народжуватиСлід зазначити, що серйозну небезпеку для плода представляє або дуже сильний, або слабкий, але затяжний стрес. Але в будь-якому випадку вагітній жінці варто навчитися боротися з негативними емоціями. Найпростіший спосіб - нагадувати собі про дитину, про необхідність її захистити. Деякі майбутні матері навіть розмовляють зі своїм малюком, намагаються його заспокоїти і завдяки цьому заспокоюються самі.