Болі в попереку і проблеми з хребтом у вагітних жінок виникають в основному через зсув центру ваги. Щоб зберегти рівновагу, майбутній матері доводиться відхилятися назад, напружуючи при цьому м'язи спини і посилюючи навантаження на хребет. Однак впоратися з цією проблемою і позбутися від неприємних відчуттів цілком можливо.
Навантаження на хребет
Стан хребта матері ніяк не позначається на розвитку малюка, і майбутнім мамам важливо про це пам'ятати. Болі в спині не заподіють ніякої шкоди малюкові, проте це не означає, що жінці не варто звертати на них уваги. Навпаки, дуже важливо стежити за своїм здоров'ям і по можливості позбуватися від неприємних відчуттів.
Під час вагітності вага тіла жінки поступово зростає, а це означає, що навантаження на хребет збільшується. Вже в кінці першого триместру можуть з'явитися часті болі в спині, які потім з кожним місяцем посилюються, якщо не вжити заходів. Крім того, через посилене вироблення естрогену підвищується рухливість хребта, що може привести до виникнення мікротравм. Саме тому навіть в перші місяці вагітності жінці слід берегти себе, не перевтомлюватися, а також забути про час переміщення вантажів.
Оскільки центр ваги зміщується вперед, змінюється напрямок анатомічної осі хребта. Нова, незвична постава в поєднанні з поступово посилюються навантаженнями призводить до виникнення болю в спині навіть у деяких щасливих володарок здорового хребта. Болі в спині пов'язані також зі зміною гормонального фону. Наприклад, гормон релаксин сприяє поступовому розтягування міжкісткових зчленувань таза, частково полегшуючи тим самим процес пологів і в той же час посилюючи навантаження на хребет. В результаті з'являються неприємні відчуття в спині, попереку, а також болі в ногах.
Вагітна жінка повинна бути готова до того, що її хребту доведеться витримувати додаткові навантаження. Рекомендується з перших тижнів вагітності займатися гімнастикою, зміцнюючи м'язи спини і допомагаючи організму поступово звикнути до мінливої поставі. Крім того, хорошим варіантом стане використання спеціального бандажа, завдяки якому можна знизити до мінімуму навантаження на хребет і позбутися від болю в спині. Такі запобіжні заходи не тільки полегшать процес виношування дитини, але і допоможуть підготуватися до перших місяців після народження малюка, коли матері часто доводиться носити дитя на руках.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
7 ознак, що дитина не висипається
Що не можна забороняти дітям?
Салат з крабовими паличками, сиром і помідорами
Класичний чізкейк з мандаринами: зможе приготувати кожен