Причини появи тріщин на губах можуть бути різними, від авітамінозу, дефіциту заліза до хвороб шлунково-кишкового тракту. Тому недостатньо лише користуватися гігієнічною помадою, важливо зрозуміти, чому тріщини з'являються, і при необхідності провести курс лікування.
Зробіть пілінг і зволожуйте губи
Для того щоб допомогти шкірі губ, незалежно від причин появи тріщин, необхідно, по-перше, зволожити її, а, по-друге, дати їй необхідне живлення.
Для забезпечення шкіри губ (і всього шкірного покриву) достатньою кількістю вологи, просто пийте не менш ніж півтора літра рідини в день. Не забувайте наносити спеціальний зволожуючий крем на шкіру губ. Якщо немає спеціального засобу для губ, скористайтеся кремом для шкіри навколо очей, нанесіть його на контур і розподіліть рухом губ як при застосуванні помади. Пам'ятайте про те, що не можна використовувати зволожуючі засоби безпосередньо перед тим, як вийти з дому, особливо якщо на вулиці холодно. Для прогулянок використовуйте живильні засоби. У спекотний літній день змочуйте губи соком огірка.
Найперша допомога губ, на яких з'явилися тріщини, м'який масаж з ефектом пілінгу. Для цього необхідно змішати половину чайної ложки цукру з половиною чайної ложки оливкової олії. Також можна використовувати масло кісточок персика або абрикоса. Отриманою масою акуратно помасажуйте шкіру губ.
Після цього необхідно нанести на губи засіб, яке буде живити ніжну шкіру. Ви можете використовувати бальзами і гігієнічні помади відомих виробників або скористатися народними рецептами.
Серед найпростіших засобів - алое. Зріжте листок, покладіть на 5-10 хвилин в холодильник і обробіть шкіру губ. Майте на увазі, що сік алое дуже гіркий і неприємний на смак, після такої обробки можливо рясне слиновиділення. Доступним засобом, практично завжди бувають під рукою, є суміш тертого яблука і топленого вершкового масла.
Є також безліч народних менш апетитних рецептів з використанням таких екзотичних продуктів, як борсуковий жир або викладання кашки з часнику на тріщинки. Але в міських умовах вони або неприйнятні або недоступні. У будь-якому випадку, народна мудрість зводиться до того, що до складу будь-якого рецепту входять два компоненти - живильний (на основі жиру або масла) і зволожуючий.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Поради батькам, як навчити дитину захищати себе від булінгу
7 ознак, що дитина не висипається
Салат з крабовими паличками, сиром і помідорами
Класичний чізкейк з мандаринами: зможе приготувати кожен