Це захворювання вважається одним з найбільш дивних в гінекології. По-перше, причини виникнення ендометріозу до кінця не з'ясовані. По-друге, прояви захворювання в організмі досить незвичайні. Детальніше читайте у "Країні Здоров'я".
Під час менструації клітини ендометрія (слизова тканина, яка вистилає внутрішню поверхню матки) відторгаються і виходять назовні у вигляді кров'яних виділень.
Однак деякі частинки можуть залишитися в організмі, потрапити на інші органи і прорости, наприклад, в стінки кишечника, сечового міхура, або "прижитися" на яєчниках. Перебуваючи в невластивому для них місці, фрагменти ендометрія, так само, як і всередині матки, дозрівають, збільшуються в розмірах і починають кровоточити. Тому жінка в критичні дні відчуває болю в районі розташування тих органів, до яких прикріпилися такі частинки. Як тільки менструація припиняється, болі зникають. Якщо ж в органі, де проросли клітини, є пухлина, то кров, не маючи можливості вийти назовні, залишається всередині новоутворення, викликаючи хронічне запалення.
Симптоми ендометріозу:
Більш тривалі і рясні менструації з великими згустками крові.
Так звані "кинджальні" болі (як ніби всередині б'ють чимось гострим) в перший день менструації.
Відчуття тяжкості і розпирання внизу живота за 2-3 дня до менструації і в перший день менструального циклу.
Біль під час заняття сексом.
У жінки може не бути всіх перерахованих вище симптомів, але вона при цьому не може завагітніти.
Звичайно, ендометріоз - це не вирок. Однією з найвідоміших актрис Сьюзан Сарандон теж поставили такий же діагноз. Лікарі переконали її, що безпліддя пов'язане саме з цією хворобою. Але вона, пройшовши курс лікування, змогла завагітніти і народити дочку, а потім двох синів.
Можливі причини появи ендометріозу:
Генетична схильність.
Заняття сексом під час менструації.
Вишкрібання при абортах.
Хірургічне втручання, наприклад, кесарів розтин.
Лікування цього захворювання проводиться тільки фахівцем. Ні про які народні засоби не може бути й мови. Якщо з'являються болі під час менструації або безпліддя, то обстеження і медикаментозне лікування обов'язкові. На сьогоднішній день існує багато різних методів для лікування ендометріозу. Як гормональних, так і хірургічних. Але якщо виявити це захворювання на ранніх стадіях, то хірургічного втручання можна уникнути.