Немає в організмі жінки органу, який більш тонко відчуває будь-які зміни, ніж молочна залоза. Недарма її називають гормональним дзеркалом жінки. Які симптоми не можна ігнорувати? Детальніше читайте у "Країні Здоров'я".
Зверніться до лікаря
Скарги, які можуть привести пацієнтку до фахівця бувають різними, але найчастіше зустрічаються - біль у молочній залозі, наявність ущільнень або утворень в грудях, виділення із сосків. Як правило, жінки по-різному характеризують біль. Хтось каже, що не може спати на животі, так як це доставляє неприємні відчуття, інші відзначають болю в місці найбільшого прилягання бюстгальтера, а деякі відзначають больові відчуття, пов'язані з відсутністю носіння білизни.
Важливим фактором у характеристиці болю є її прив'язка до менструального циклу. Тому необхідно звертати увагу чи є біль у грудях цикловим - виникає ближче до місячним, або є ациклічність - не пов'язана з місячним циклом.
Якщо вона не пов'язана з циклом, то частіше це так звані вертеброгенні болі - болі пов'язані з проблемами хребта і нервової системи. А ось болі циклічного характеру можуть мати різні причини.
Дуже часто, в молочній залозі утворюються кісти. Кісту пацієнтка може виявити і самостійно. Це різне за розміром і часто хворобливе ущільнення в тканинах залози. Можливі й виділення з соска: білі зеленуваті і навіть коричневі.
Підтвердити діагноз можна за допомогою УЗД або мамографії після огляду лікаря. Кісти молочної залози лікуються консервативно, але іноді при великих розмірах кісти лікар може виконати пункцію кісти, що б прибрати вміст.
Інший важливий діагноз - це фіброаденома молочної залози. Фіброаденома є доброякісним пухлиноподібні освітою. При цьому пацієнтка може самостійно виявити ущільнення в грудях, частіше округле, щільне, рухоме і безболісне. Виділення з соска при цьому, як правило, відсутні. На жаль, фіброаденоми лікуються тільки оперативним шляхом.
Фіброаденому молочної залози можна спостерігати в разі молодого віку пацієнтки і розмірах до 1,5 см. Але критерій цей дуже умовний. І якщо лікар рекомендує видалення то краще до подібних рекомендацій прислухатися.
Часто жінки можуть спостерігати у себе виділення з соска. Нормальним є наявність виділень з соска при грудному вигодовуванні - це виділення молозива і молока, а так само протягом 18 місяців після закінчення грудного вигодовування. Виділення з соска бувають різними за кольором і інтенсивності. При наявності гормональних порушень виділення з соска будуть прозорими.
При кістах молочних залоз - можуть бути зеленими, а іноді і коричневими. А при підозрі на злоякісні зміни жінка може помітити кров'янисті.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Бобові для прикорму дітей
Чому не можна проколювати вуха дівчаткам до 14 років?