Діарея - це не захворювання, а симптом, який свідчить про неполадки в шлунково-кишковому тракті або в організмі в цілому. Тому неможливо вилікувати діарею, не знаючи, якими причинами вона викликана. Проносом вважається виділення рідкого стільця як одноразово, так і зі збільшеною частотою дефекацій. Якщо таке порушення проходить за 2-3 тижні, мова йде про гостру діарею, понад 21 день - хронічні.
У нормальному стані організм здорової дорослої людини виділяє 100 - 300 г оформлених калових мас щодня або з іншою періодичністю, комфортною для конкретного ШКТ. Розрідження і прискорена евакуація стільця відбуваються за рахунок різкого збільшення вмісту води: при проносі кал на 90% складається з рідини.
діарея
Основні причини рідких випорожнень у дорослихх:
- Легке харчове отруєння; - Непереносимість певних продуктів (алергічні реакції) - Прийом деяких ліків (проносні, антациди, протиаритмічні засоби, антикоагулянти, синтетичні цукрозамінники); - Стресовий стан (хвилювання, страх, переляк, при яких пронос - результат викиду гормонів); - Діарея мандрівників (пов'язана зі зміною кліматичних умов і раціону). Така діарея, як правило, проходить за 3-4 дня, і хворий, швидше за все, зможе зв'язати наступ проносу з попередніми подіями.
Однак причини проносу у дорослої людини можуть бути і більш серйозними:
• Інфікування бактеріями, вірусами, найпростішими (дизентерія, сальмонельоз, кишковий грип); • Запальні захворювання органів травлення (гастрит, гепатит, НВК (неспецифічний виразковий коліт), виразки); • Зункціональна недостатність органів (дефіцит тих чи інших ферментів); • Захворювання шлунково-кишкового тракту неясної етіології (хвороба Крона); • Токсичне ураження (отруєння свинцем, ртуттю) . У таких випадках недостатньо просто зупинити діарею: слід встановити діагноз і провести кваліфіковане лікування, нерідко в стаціонарних умовах.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Психологи розповіли, як не розпестити дитину
8 старовинних українських імен для дівчаток і хлопчиків