Матковою кровотечею називають виділення крові з матки, викликане різними причинами. Воно може бути обумовлене гінекологічними захворюваннями, патологією, яка виникла під час вагітності, пологів та раннього післяпологового періоду. Іноді кровотеча пов'язано з травмою статевих органів або захворюваннями кровотворної системи. Не всяка маткова кровотеча вимагає лікування, адже, по суті, менструація - це теж маткова кровотеча, але в даному випадку вона є фізіологічною, а не патологічною.
маткова кровотеча
Симптоми маткової кровотечі
• Кровотеча почалася в середині менструального циклу; • Тривалість менструації становить понад 7 днів; • Під час менструації з статевих шляхів виходить багато кров'яних згустків; • Гігієнічні засоби (тампон, прокладка) просочуються кров'ю за одну годину, і така ситуація зберігається кілька годин; • Поява слабкості, відчуття втоми; • Під час менструації жінку турбують сильні постійні болі внизу живота і в попереку; • В результаті аналізу крові діагностовано анемія, яка не має інших видимих причин
Як лікувати? Дуже важливо, як можна швидше і правильно зупинити патологічну маткову кровотечу, оскільки вона може привести до серйозної анемії і інших ускладнень. Тому при появі ознак такого типу кровотечі слід негайно звернутися до гінеколога. Варто зазначити, що лікування народними засобами допустимо, але тільки після консультації лікаря і з його дозволу. При дисфункціональних маткових кровотечах призначаються кровоспинні препарати(наприклад,етамзилат), а також гормональні засоби. Гормональна терапія може призначатися в якості екстрениx заходів, так і в якості довгострокового лікування. Вибір гормональних засобів (зазвичай призначаються оральні контрацептиви) і схеми їх прийому може здійснювати тільки лікар. Ці препарати необхідні для відновлення порушеного гормонального балансу, і їх неправильне застосування може сприяти виникненню нових маткових кровотеч.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
3 грубі помилки, які руйнують авторитет мами в очах дитини