Раком горла називають будь-яку злоякісну пухлину, яка знаходиться в межах гортані і глотки. Недуга вражає приблизно 10000 людей і вбиває близько 4000 чоловік щорічно. Рак горла входить в першу двадцятку найбільш поширених онкологічних захворювань. Варто відзначити тенденцію до зменшення зростання захворювання, в зв'язку з відмовою все більшої кількості людей від куріння. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:Рак грудей: симптоми, причини і діагностика онкології
рак горла
Раком горла називають будь-яку злоякісну пухлину, яка знаходиться в межах гортані і глотки. Недуга вражає приблизно 10000 людей і вбиває близько 4000 чоловік щорічно. Рак горла входить в першу двадцятку найбільш поширених онкологічних захворювань. Варто відзначити тенденцію до зменшення зростання захворювання, в зв'язку з відмовою все більшої кількості людей від куріння.
Лікування раку Для вибору методу лікування необхідно визначити стадію раку. Лікарі визначають стадії раку горла в залежності від розміру пухлини, рухливості голосових зв'язок, а також за наявністю метастазів. Ранні стадії раку горла, як правило, характеризуються наявністю невеликих пухлин без метастазів на першій стадії, і наявністю ракових клітин в лімфатичних вузлах на другій стадії. III і IV стадія раку гортані характеризується пухлиною, яка поширилася на прилеглі тканини, лімфатичні вузли або інші частини тіла.
Виділяють три основних види лікування раку горла: хірургічне втручання, хіміотерапія і променева терапія.
Останнім часом широко застосовується цільова терапія, яка є експериментальною формою лікування, але вже показує позитивні результати. Пацієнтів з ранньою стадією раку горла рекомендується лікувати за допомогою хірургічного втручання або променевої терапії. Хворим, у яких виявлені метастази, рекомендується поєднання різних методів лікування, наприклад, променевої терапії в комплексі з хіміотерапією. Лікування раку горла також може викликати проблеми з вимовою. Після хірургічного втручання, можливо, доведеться навчитися говорити заново. Це вимагає практики і терпіння, але заняття з логопедом потрібно почати якомога раніше. Після закінчення лікування потрібно пройти кілька перевірок (зазвичай вони відбуваються раз в два місяці протягом першого року реабілітації). Перевірки можуть включати в себе медичний огляд, аналіз крові, рентген гортані і комп'ютерну томографію.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Що не можна забороняти дітям?
3 грубі помилки, які руйнують авторитет мами в очах дитини