Хропіння - це різкий звук, який відтворюється носоглоткою сплячої людини. Медичне назва цього феномена - рінхопатія. В даний час навряд чи хто здивується, почувши хропіння людини, адже це зараз не вважається патологією. Деякі люди переконані, що лікувати хропіння не обов'язково. На жаль, дана думка помилкова. Звичайно, назвати хропіння захворюванням можна. Однак головна його небезпека в тому, що воно може бути одним із симптомів серйозної хвороби - нічного обструктивного апное.
Найбільш популярні причини храпу
Перш ніж починати лікування будь-якого захворювання або патології, слід розібратися в причинах їх появи.
• Найбільш частою причиною хропіння є зайва вага. Жири, які скупчуються в області шиї, сильно перекривають дихальні шляхи, внаслідок чого людина починає хропіти.
• Наступна причина - зловживання алкоголем. Внаслідок прийняття алкоголю, організм розслабляється, м'язи перекривають гортань і перешкоджають нормальному диханню.
• Ще одна причина - сон на спині. Як не дивно, але навіть здорова людина, якщо вона спить на спині, буде хропіти. Саме тому лікарі радять з дитинства привчати дітей спати на боці.
• Починаюча астма також може стати причиною хропіння. Коли людина спить, у неї затримується дихання, що і є причиною кисневого голодування.
• Збільшені аденоїди теж є причиною хропіння. Дихальний канал, який розташований в носоглотці, перекривається аденоідами і людині уві сні стає важко дихати.
Вправи проти храпу
• Язик максимально висовують з рота і тримають в такому положенні декілька секунд, після чого повертають в природне положення. Повторюють 30 разів.
• Натискаючи рукою на підборіддя, виробляють руху щелепою вперед-назад. Повторюють 30 разів.
• Щодня перед сном затискають в зубах якусь дерев'яну паличку, можна скористатися дерев'яною ложкою. Тримають 3 хвилини.
Істотний ефект від вправ можна помітити тільки через місяць регулярних тренувань.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Чому діти не сплять ночами?
Стать майбутньої дитини можна вирахувати за іменами батьків
Легендарний вафельний торт буде ще смачнішим з цим рецептом (відео)
Вареники по-полтавськи - наче пухкі хмаринки з начинкою