Ну, хто з нас не знає про щавель ? Адже ця травичка знаходить найширше застосування і як лікарська рослина, і як істотне доповнення до овочевого раціону людини, особливо у весняний час. Кожна господиня хоча б раз в житті варила борщ зі щавлем.
Щавель -показання до застосування
Щавель кінський має унікальний хімічний склад. У ньому виявлені:
-дубильні речовини пірокатехінової групи. Причому їх зміст навіть вище, ніж у близького родича щавлю - ревеню; -похідні антрахінону, в тому числі хризофанол, емодін і хрізофановая кислота; -флавоноїди; -вітаміни С і К; -органічні кислоти (щавлева, кавова і мн. ін.); -ефірне масло; -смоли; -мінеральні елементи (особливо багато органічного заліза і оксалату кальцію). Хімічний склад щавлю кінського схожий на такий у ревеню, проте щавель містить менше антраглікозидів. Проте щавель має перед ревенем ряд переваг - підвищений вміст дубильних речовин і оксіметілантрахінони.
Показаннями до застосування препаратів щавлю кінського є:
-захворювання шлунково-кишкового тракту (атонічні запори, коліти та ентероколіти, геморой, тріщини заднього проходу); -хвороби жовчного міхура; -внутрішні кровотечі; -глистяні інвазії; -авітамінози; -запальні захворювання порожнини рота (виразковий стоматит, пародонтоз, ангіна); -шкірні захворювання (екзема і псоріаз); -підвищений вміст поганого холестерину, атеросклероз; -гіпертонія, стрес, хронічна втома; -простудні захворювання, що супроводжуються сильним сухим кашлем.