Безсмертник піщаний відомий своїми цілющими властивостями з давніх пір, хоча може згадуватися і під іншими назвами: жовті котячі лапки, цмин, сухоцвіт, сухоцвіт піщана та інші. У природі останнім часом він став зустрічатися все рідше, оскільки невгамовний збір поставив цю рослину на грань зникнення.
безсмертник піщаний
Препарати безсмертника застосовуються в традиційній і народній медицині з давніх пір. Наші предки використовували їх для лікування запальних захворювань сечостатевої системи, в тому числі при запаленні нирок і сечового міхура, в тому числі в разі хворобливого сечовипускання. Нативні форми безсмертника є сильним діуретиком і жовчогінним засобом, допомагають при каменях і запаленні жовчного міхура.
З суцвіть безсмертника витягають препарат фламін, які з успіхом застосовуються при лікуванні холециститів (в т.ч. хронічних) і гепатохолециститах.
Найчастіше безсмертник піщаний використовується як жовчогінний засіб. Для цього суцвіття рослини можна заварювати і пити як чай. До речі, такий напій добре допомагає при захворюваннях нирок (як сечогінний засіб), при гастриті. Містять в суцвіттях речовини надають кровоспинну дію.
У кошиках міститься така біологічно активна речовина, як аренарин, яка є потужним фітонцидом, який вбиває всі відомі бактерії. Тому настій і відвар безсмертника може використовуватися як дезінфікуючий засіб (для полоскань, примочок, інгаляцій та ін.). До того ж безсмертник - ефективний глистогінний.
Крім цього безсмертник піщаний може використовуватися для лікування таких захворювань і відхилень, як:
-холецістоангіохоліт, хронічний холецистит; -гепатит; -жовчнокам'яна хвороба; -стресовий стан при атеросклерозі; -пісок і дрібні камені в жовчному міхурі, нирках; е-нтерит, коліт; -жіночі хвороби (білі); -ревматизм; -подагра.
Рецепти
1. Відвар безсмертника: 1 ст. ложку подрібнених суцвіть залити 0,4 л (2 склянки) води і кип'ятити 10 хвилин. Приймати по 1 / 4-1 / 2 склянки 3 рази на день перед їжею, в теплому вигляді. Даний відвар можна застосовувати для полоскань і спринцювань.
2. Екстракт безсмертника можна купити в аптеці або приготувати самостійно, упарити відвар до 1/2 від початкового об'єму. Приймати його потрібно по 30-40 крапель (1 столова ложка), 3 рази на день.
3. Порошок з суцвіть безсмертника діє аналогічно екстракту. Приймають по 1 г тричі на день. Лікування курсами по 2-3 тижні.
4. Жовчогінний збір: суцвіття цмину, квітки конюшини, листя м'яти, плоди коріандру (в співвідношенні 4: 3: 2: 1). Одну ст. ложку такої суміші заливають 200 мл окропу і кип'ятять на повільному вогні 10 хвилин. Остуджують, проціджують. Приймають за 30 хвилин до їжі по півсклянки 3 рази на день.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
3 грубі помилки, які руйнують авторитет мами в очах дитини