У зернах вівса посівного міститься: крохмаль, білки, жири, вітаміни В-групи, холін, клітковина, алкалоїди, неорганічні речовини, такі як цинк, залізо, марганець, органічні кислоти. У траві посівного вівса високий процентний вміст флавоноїдів, сапонінів, мінеральних сполук.
Овес посівний має здатність зміцнювати і тонізувати нервову систему людини, покращувати перистальтику кишечника, очищати від шлаків організм, надавати послаблюючу дію, нормалізувати жировий обмін. Овес посівний також надає заспокійливу, пом'якшувальну і антиоксидантну дію.
Ця рослина часто призначається лікарями в вживання пацієнтам з астенією, хронічною втомою, порушенням апетиту.
Слизові відвари вівса посівного рекомендуються при захворюваннях, які пов'язані з порушенням харчування, при вірусному гепатиті, ентероколіті, виразці шлунка, гастриті. При захворюваннях нервової системи людини в дієтичний раціон харчування обов'язково включається посівної овес. Так само він входить в дієти при порушеннях серцевої діяльності, хронічному дерматиті, дитячому діатезі.
Настоянка з вівсяної соломи.
Беремо столову ложку сухої сировини, заливаємо її склянкою окропу, залишаємо для настоювання на півгодини при кімнатній температурі. Потім проціджуємо. Приймати настоянку слід по половині склянки, тричі в день, за півгодини до прийняття їжі.
Настоянка з вівсяних зерен при дитячому діатезі.
Дві столові ложки вівсяних зерен заливаємо літром окропу і залишаємо для настоювання на три години при кімнатній температурі. Проціджуємо. Приймати настій по половині склянки чотири рази на день між прийомами їжі.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Рослина, яка вбиває клітини ракуНастій з вівсяної трави для лікування холециститу.
Беремо півкілограма вівсяної сировини і заливаємо його літром окропу. Ми залишаємо для настоювання на сорок хвилин, потім проціджують. Настоянку приймають по півсклянки, три рази в день, не залежно від їжі.