Іноді зниження гемоглобіну в крові викликається частою блювотою через сильний токсикозу, проблемним засвоєнням заліза в кишечнику, або ж, якщо в утробі відбувається розвиток одночасно двох або трьох плодів (двійня, трійня). До групи ризику розвитку анемії під час вагітності потрапляють жінки, які в період до зачаття перенесли захворювання хронічного характеру, такі як пієлонефрит або гепатит.
При здоровому організмі анемія може наступити приблизно на шостого тижня вагітності, і прогресувати до тридцять четвертого тижня. Потім, звичайно до третього триместру вагітності, настає вирівнювання рівня гемоглобіну, і показники затримуються на 100-110 гемоглобінових одиницях. Анемія при вагітності досить небезпечна своїми ускладненнями. При розвитку анемії у жінки підвищується рівень ризику самовільного викидня, передчасних пологів. При успішному результаті вагітності анемія матері може позначитися на здоров'ї дитини в майбутньому.
СимптомиДо основних симптомів розвитку анемії у вагітних відносять такі ознаки і прояви, як: швидка стомлюваність, загальна слабкість організму, блідість шкірних покривів, відчуття нестачі повітря, важкий вдих, задишка, тахікардія, болі в області серця, запаморочення, головний біль, відчуття похолодання і оніміння в пальцях кінцівок.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Анемія: чим вона небезпечна і як її попередитиДуже часто виявити розвиток анемії можна тільки за допомогою аналізу крові, оскільки на початкових стадіях це захворювання протікає практично безсимптомно. І жінки не звертають пильну увагу на незначні прояви, приписуючи їх до загального положення вагітності. На більш пізніх стадіях розвитку анемія стає більш явною і відчутною, як для самої пацієнтки, так і для лікаря.