Психологічні коріння мають такі захворювання, як вегетосудинна дистонія, хвороби виразкового характеру, стенокардія, гіпертонія та бронхіальна астма (деякі її форми). Крім того, якщо жінка на підсвідомому рівні не готова стати мамою, боїться залишитися без роботи і засобів до існування, страшиться пологів і подальшого процесу виховання дитини, не хоче втратити струнку фігуру і привабливість, вона може страждати психологічним безпліддям. Багато з таких жінок ще в дитинстві або юності чули "страшні" історії, як пологи спотворюють фігуру або зовсім вбивають, як після народження дитини складно побудувати кар'єру. Так на психологічному рівні і виникає бажання захистити себе від таких наслідків вагітності та пологів.
Зазвичай гінекологи-акушери не є фахівцями в галузі психології, тому, якщо вони не знаходять будь-яких очевидних причин для безпліддя, вони встановлюють такий діагноз як "безпліддя нез'ясованого генезу" і можуть лише припустити, що вагітність не настає через психологічні причини. У свою чергу професійні психологи, не будучи акушерами, не можуть виявити фізіологічні причини, що впливають на безпліддя. Тому, перш ніж встановити остаточний діагноз, пацієнтка повинна в першу чергу обстежитися у гінеколога і виявити і вилікувати гінекологічні захворювання, що заважають вагітності, а потім звернутися до психолога.
Значне число безплідних жінок мають психологічні причини, через які вони не можуть зачати дитину. Це може бути істеричність, комплекс неповноцінності, депресії, почуття самотності та інше. Така проблема, як психологічна бездітність, повинна вирішуватися спільно гінекологами і психотерапевтами, оскільки в ряді випадків причин, за якими жінка не може зачати дитину, може бути кілька. Тільки в цьому випадку лікування призведе до бажаного результату.
Для того щоб подолати психологічну бездітність, професійні психологи радять піддати аналізу відносини між подружжям, чи немає між ними віддалення або образ, конфліктів і сварок, близькі вони як і раніше один з одним. Майбутній мамі потрібно поговорити з чоловіком, поділитися з ним своїми страхами, можливо, він розділить їх і підтримає дружину, надасть їй психологічну допомогу.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Лікування травами безпліддяЖінка повинна бути налаштована на перемогу над безпліддям, так як такі проблеми цілком вирішувані, головне, бути впевненим у своїх силах.
Відродження колишньої пристрасті в сексуальних відносинах, коли з механічної дії процес зачаття стає справжнім задоволенням - це один з ефективних способів лікування психологічної бездітності. Крім того, жінка повинна прогнати від себе негативні думки і почуття, позбутися втоми, розслабитися і постаратися відчувати тільки приємні емоції.Кожній бездітній родині, яка страждає психологічним безпліддям, безумовно, необхідний індивідуальний підхід, але подібні рекомендації підуть на користь будь-якої з них.