"Підготовка" волосся до осені полягає у використанні професійних засобів по догляду за волоссям, що містять рослинні екстракти, вітаміни, мікроелементи, ефірні масла, які надають антиоксидантну і бактерицидну дію. У цей період часу слід особливо ретельно поставитися до підбору шампуню. Обов'язково доповнити догляд бальзамом, робити маски для волосся. Для додання волоссю блиску користуйтеся ополіскувачами.
Корисно робити перед миттям сухого(особливо забарвленого) волосся 10-хвилинний масаж шкіри голови, втираючи при цьому реп'яхову, рицинову, лляну або конопляну олію. Щоб воно краще вбралося, після масажу розітріть волосся над парою. Можна також перед миттям за 45-60 хвилин на волосяну частину голови нанести крем або зробити масляну або іншу живильну маску.
Вода для миття не повинна бути жорсткою. Якщо немає м'якої води, то в звичайну воду додають борну кислоту, яка трохи пом'якшує воду (на 1 л води 0,5 чайної ложки борної кислоти). Можна і просто прокип'ятити воду, після чого вона стає більш м'якою. Використовують при митті не надто гарячу воду. Після миття волосся обполіскують великою кількістю води.
Якщо волосся дуже висушене, після миття для них можна використовувати рідкі масла для волосся. Втирають масло у вологе волосся. Надлишок масла можна видалити, протерши волосся сухим рушником.
Бажано використовувати бальзам або кондиціонер (відповідний для вашого типу волосся) після кожного миття голови. Він зробить волосся більш слухняними, еластичними, зменшить ризик появи посічених кінчиків, захистить від негативних зовнішніх впливів (фена, дощу, снігу).
Постарайтеся в цей час не піддавати волосся фарбуванню, електричної або хімічної завивки. Якщо ви все ж пофарбували волосся, обов'язково користуйтеся спеціальними засобами, що відновлюють волосся після хімічного впливу.
В інтервалі між миттям сухе волосся можна періодично змащувати сумішшю з олій (1 частина касторової і 3 частини мигдалевого масла). Такою маслянистою рідиною змочують долоні рук, а потім легкими рухами наносять мінімальну кількість на шкіру і волосся голови. Така процедура надає еластичність і блиск волоссю.
Із природної косметики можна використовувати настойки звіробою, приготовлену на 20% -ному спирті або на горілці, календули (змішайте 2 частини настоянки календули з 1 частиною касторової олії і 20% -ним спирті або горілкою).
Небажано в цей час року користуватися лаком для волосся, намагайтеся робити це якомога рідше. Оскільки лак під головним убором справляє негативний вплив на волосся.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зачіска "вита булочка" (ВІДЕО)Різка зміна температур на вулиці і в приміщенні викликають спазми і розширення судин, і за рахунок цього може бути посилене випадіння волосся, і сухість шкіри волосистої частини голови або, навпаки, підвищена сальність, розщеплення волосся і його ламкість. Тому в холодну пору року треба ходити в головних уборах, при цьому носіння тісних шапок ускладнює кровообіг і теж може спровокувати випадання волосся. До речі, перебувати в теплому приміщенні в перуці або в шапці теж небажано. В якості профілактики восени потрібно приймати вітаміни груп А, Е (аевіт); А, С (аскорутин), вітаміни групи В.