Однак ріпчаста цибуля протипоказана при гострих захворюваннях шлунково-кишкового тракту, нирок, печінки, виразкової хвороби шлунка і дванадцятипалої кишки, панкреатиті.
Зовнішнє застосування сирої цибулі і соку також вимагає обережного підходу хворих, схильних до шкірних алергічних реакцій і спазмів бронхів на запахи. Пом'якшити дратівливі властивості цибулі можна, промивши її в холодній воді з сіллю.
Лікування цибулеюБільмоСік цибулі ріпчастої, змішаний з медом 1: 1, є хорошим засобом для запобігання розвитку більма на оці. Можна також сік однієї середньої цибулини розвести в склянці кип'яченої води і додати 1 десертну ложку меду. Закапувати по 1 2 краплі 2-3 рази на день. Курс лікування 2 тижні.
Трихомонадний кольпітСвіжоприготовлену кашку ріпчастої цибулі покласти на марлю, зав'язати і вкласти в піхву на 8 - 12 годин. Використовувати при трихомонадному запаленні слизової оболонки піхви. Якщо у хворої підвищена чутливість до цибулі, тампони слід попередньо змочити в 10% -м настої квіток календули.
Відсутність менструаційЛушпиння з 2 кг ріпчастої цибулі залити 3 л води і кип'ятити на слабкому вогні, поки колір води не стане темно-червоним, охолодити, процідити. Приймати відвар по півсклянки за 30-40 хвилин до їжі вранці та ввечері 8-10 днів.
Затримка менструаціїЛушпиння 8 цибулин і 2 ч. Ложки гвоздики (пряність) залити 0,5 л води, варити в закритому посуді 10 хвилин. Охолодити, процідити. Приймати при затримці менструації по 150 мл 3 рази на день до їди.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Натуральні способи вивести сіль з організмуГрибкові і гнійничкові захворювання шкіриСік ріпчастої цибулі, а також в повному обсязі спечена цибуля в народній медицині використовується для лікування грибкових і гнійничкових захворювань.
Заражені ділянки змащують 2-3 рази на день сумішшю цибулевого соку і натурального бджолиного меду. У процесі лікування необхідно строго дотримувати гігієнічні вимоги, щоб виключити можливість повторного зараження грибком. Обробку шкіри здійснюють тривало, часом без перерви протягом кількох місяців.