Основні причини:Дуже часто до зайвого скупчення газів в стравоході призводить надмірне споживання різного роду газованих напоїв. Зазвичай таке здуття проходить, не доставляючи особливих незручностей, так як гази у здорової людини швидко всмоктуються стінками кишечника або ж виводяться фізіологічним шляхом.
Також можливе попадання повітря в шлунок великими порціями під час їжі. Тому не слід поспішати, поглинаючи їжу.
Пам'ятайте, що деякі продукти, що вживаються в великих кількостях, викликають реакцію бродіння і, як результат, газоутворення. Щоб уникнути небажаних наслідків слід стримати вживання солодощів та здоби, чорного хліба, бобів, картоплі та інших продуктів, що містять велику кількість легкозасвоюваних вуглеводів, клітковини або крохмалю.
Ще одна причина скупчення газів є змішування їжі, яку потрібно їсти окремо один від одного. Особливо це стосується фруктів, які потрібно їсти або за годину до основного прийому їжі, або не раніше, ніж через 2 години після їжі.
Іноді причиною здуття може бути спроба позбутися від печії шляхом вживання соди, так як вона нейтралізує кисле середовище шлункового соку і провокує підвищене газоутворення.
Що робити при здутті живота?Один день після здуття живота слід дати кишечнику відпочити. Слід вживати тільки варений рис і запивати його трав'яними чаями. Згодом, слід переглянути свій раціон. З м'яса потрібно віддати перевагу курці, індичатині і телятині, з круп - рису. Молоко варто замінити кисломолочними продуктами (сиром, йогуртами). Пити потрібно чаї з м'яти, звіробою і ромашки. Добре додавати в страви прянощі і трави, що знижують газоутворення: імбир, тмин, кардамон, петрушку, кріп, фенхель.
Щоб зрозуміти, які конкретно продукти викликають здуття живота, варто орієнтуватися на свої відчуття. Простежте за відчуттями, які ви відчуваєте під час прийому того чи іншого продукту, і зробіть висновки. Медичне ж втручання, в більшості випадків, обмежується прийомом ферментних препаратів. А при підозрі на інфекції або бактерії в шлунково-кишковому тракті, виписуються антибіотики.
ЛікуванняНайпоширенішим способом боротьби зі здуттям є застосування активованого вугілля (по 1 г тричі на день). Також слід виключити з раціону продукти, що сприяють бродінню. Такими провокаторами можуть бути здоба, солодощі, молоко, свіжі овочі, горох і квасоля.
Поліпшити загальне самопочуття і позбавити від неприємних відчуттів можуть також фізичні вправи, спрямовані на нормалізацію роботи кишечника. Для цього слід кожен день виконувати ранкову гімнастику, що включає присідання і піднімання ніг. Корисними також будуть плавання, спортивна ходьба або біг підтюпцем.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Очищуємо підшлункову залозу за допомогою лаврового листаЯкщо ж здуття викликано не неправильним харчуванням, а є наслідком якого-небудь захворювання, то слід лікувати саму причину метеоризму, порадившись з лікарем.