Одні експерти кажуть, що мити голову кожен день категорично не можна, тому що змивається жир з волосся і з шкіри голови Інші ж експерти твердять, що щоденне миття волосся не завдає шкоди ні структурі волоса, ні шкірі голови. Але не зайвим буде щоденне миття голови для тих людей, які живуть у великих містах або промислових районах.
Що буде, якщо мити голову кожен день?
Шкіра виділяє особливий секрет. Це підшкірний жир, який створює навколо кожної волосинки захисний шар. Він перешкоджає агресивного впливу навколишнього середовища, робить локони еластичними і гладкими.
Що відбувається під час миття голови? Захист змивається. Навіть самі щадні шампуні містять хімічні агресивні елементи. Вони руйнують захисний шар. Крім того, водна процедура сушить шкіру голови. Підшкірні залози змушені відновити захист. Вони починають інтенсивно виділяти жир. Ми знову миємося. Залози знову викидають велику кількість сала. Утворюється замкнуте коло. Згодом ми змушені мити голову кожен день, тому що до вечора вже з'являється жирний блиск. Коріння стають жирними раніше, ніж кінчики, тому під час миття кінчики ніяк не захищені від руйнівного впливу шампуню.
Чи можна мити голову щодня і як це відбивається на стані волосся?
Пересушені волосся позбавлені захисної плівки. У такому ж жалюгідному стані перебуває і шкіра голови. Наслідки надмірної сухості: ламкість, лупа, посічені кінчики випадання і так далі. Шевелюра стає не такою густою, волосся стоншуються. Так що, щоденне миття не сприяє поліпшенню стану волосся.
Як навчитися не мити голову кожен день?
Якщо ваша шевелюра жирніє дуже швидко і від цього виглядає недоглянуто, щоденного миття, здавалося б, не уникнути. Але, як уже писалося вище, щоденні водні процедури не підуть на користь волоссю. Що ж робити? Як варіант, можна зовсім відмовитися від промислових шампунів і перейти на натуральні. Наші бабусі мили голову порошком гірчиці або травами. Крім того, скористайтеся натуральним ополаскивателем - яблучним оцтом. Якщо миєте звичайним шампунем - намилюйте по два рази і гарненько промивайте. Температура води не повинна бути дуже холодною або гарячою.
Збільште проміжки між миттям, спочатку на один, а потім на два-три дні. Якщо волосся швидко жирніє, укладайте їх на наступний день в красиві гульки, робіть хвіст, зав'язуйте пучок. Менше чіпайте зачіску руками. Пінки, муси, лаки використовуйте рідко. Нехай вашим помічником стане сухий шампунь.
Волосся поступово звикне до миття через день.
Все-таки, у щоденного миття волосся більше мінусів, ніж плюсів. Але краще вже зайвий раз вимити волосся, ніж ходити з сальної головою. Привчайте волосся до правильного миття поступово.