Менструація - природний процес в організмі жінки, який не повинен супроводжуватися сильними спастичними болями внизу живота. Тим більше не має бути нудоти, головного болю чи діареї.
Лікарі стверджують, що болі при місячних можуть самостійно пройти після народження дитини. Якщо цього не відбувається, слід обов'язково пройти комплексне обстеження.
Куріння і алкогольВідмова від цих звичок зменшує больові відчуття при місячних. Куріння згубно впливає на весь жіночий організм, провокуючи раннє старіння, хворобливі місячні, наближаючи клімакс.
ДієтаЗа кілька днів до менструації слід їсти багато фруктів і овочів. Не варто переїдати, обмежити вживання жирної і солодкої їжі, борошняних і рафінованих продуктів, виключити фаст-фуд, ковбасні, м'ясні та молочні вироби.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як лікувати кісту яєчників без операціїПити до 2 - 2,5 літрів рідини на день. Краще, якщо це буде не чай і кава, а мінеральна вода, свіжі овочеві і фруктові соки - морквяний, буряковий, яблучний, апельсиновий, ананасовий. Також корисні гарячі фіточаї з ромашкою, м'ятою.
Свіже повітряПеребування в задушливому приміщенні погіршує стан, посилює болі при місячних. Треба вийти на свіже повітря або добре провітрити приміщення.
Дотримання режиму відпочинку, роботиПовноцінний 8-10 годинний сон, дотримання режиму дня і харчування, звичка лягати спати точно в один і той же час, не допускати перевтоми - прості але дуже дієві поради.
Дотримання режиму у всьому - заспокоює нервову систему, робить життя розміреним і спокійною, допомагає справлятися зі стресами.
Гормональні протизаплідні засобиЗа рекомендацією гінеколога, щоб позбутися болю при місячних, призначаються гормональні протизаплідні препарати.