Мігрень - це захворювання, яке характеризується повторними нападами головного болю переважно однобічної локалізації, супроводжується такими симптомами, як нудота, блювота, боязнь світла, звуків. Які чинники можуть провокувати мігрень у жінок - читайте у
Статистика свідчить, що жінки страждають від мігрені в три рази частіше, ніж чоловіки. Нерідко вона починає проявлятися в період статевого дозрівання. Також ця хвороба може передаватися у спадок, тому дівчатка на генетичному рівні часто схильні до неї.
Чинники, які провокують мігрень у жінок:
1. Неправильне харчування. Викликати мігрень можуть продукти, що містять нітрати (рослини з теплиць), глютен (зернові, а відповідно - випічка), саліцилати (чорні, зелені, трав'яні чаї), тирамін (какао, шоколад, кава), фенілетамін (цитрусові, горіхи). Це не означає, що потрібно виключити всі ці продукти з раціону. Просто варто поспостерігати, які з них викликають головний біль і дискомфорт. Але найчастіше проблема навіть не в продуктах, а в неправильному режимі їх вживання.
2. Порушення гормонального фону. Кількість естрогену в організмі може змінюватися через лікування гормональними препаратами.
3. Вплив зовнішнього середовища. Пори року, які впливають на зміни температури і вологості повітря, теж можуть викликати мігрень у деяких жінок. У інших же провокаторами можуть виступати зовнішні шуми, різкі звуки, яскраве світло (особливо миготливий або флуоресцентний).
4. Порушення режиму сну. Як недосипання, так і пересипання погано позначаються на схильних до мігрені людей. Також захворювання може бути викликане зміною часового поясу або безсонними ночами.
5. Зміни в організмі. Якщо у людини з'явилися нові захворювання, особливо пов'язані з шийним хребтом, може розвинутися і мігрень. Також на її появу впливає те, в якій кількості в організмі є глюкоза, магній і залізо.
6. Лікарські засоби. Спровокувати мігрень може вживання препаратів.
7. Зміни на психічному рівні. Стрес, емоційне виснаження, напружений темп життя, підвищена тривога, страх і навіть стан розслаблення після стресу впливають на неврологічний стан організму та можуть провокувати мігрень.