Найпоширеніша і банальна причина збоїв - інфекції органів малого тазу. Тому в першу чергу необхідно обстежитися на наявність збудників (це можуть бути хламідії, уроплазми, мікоплазми) і провести протизапальне лікування.
Набагато складнішою є ситуація, коли за нерегулярністю циклу ховаються гормональні порушення. Вони можуть виникати на різних ланках утворення гормонів, тому є їх певний перелік, який обов'язково перевіряється. У план загального обстеження включають дослідження роботи щитовидної залози. Порушення тут можуть бути пов'язані як з її гіперфункцією, так і зі зниженням активності. Іноді проблема пов'язана зі зміною функції надниркових залоз.
Гормональні збої можуть відбуватися і в самих яєчниках. Однак, зовсім не обов'язково через їхнє запалення. На жаль, причиною може виявитися, наприклад, високий інфекційний індекс в дитинстві: тобто часті простудні захворювання у дівчинки до 12 років.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Поліпи в матці вилікує прополісПеренесені краснуха і вітряна віспа також можуть вплинути на закладку фолікулів в яєчнику і часом порушення виникають буквально з першого ж циклу. Складність тут в тому, що самі підлітки рідко звертають на це увагу, тому і діагностується проблема значно пізніше. Буває, що порушення циклу
ілюструють цілий комплекс причин, в тому числі і гормональних.