Вагінальний кандидоз - надзвичайно поширене захворювання. Більшість жінок хоча б раз у житті зустрічались з ним. Дехто хворіє тільки один раз, у інших часто розвивається повторна інфекція. "Країна здоров'я" розповість факти про молочницю, яких ви не знали.
Жінка на прийомі у гінеколога
1. Ослаблений імунітет. Важке захворювання або застосування ліків, що пригнічують імунну систему, призводять до зниження імунітету людини й розвитку кандидозу.
2. Застосування антибіотиків. Потужні антибіотики широкого спектру дії вбивають як шкідливі бактерії, так і корисні. В результаті лікування антибіотиками, порушується баланс між бактеріями і грибками, що і призводить до розвитку кандидозу.
3. Застосування протизаплідних таблеток. Природні гормони людини беруть участь у контролі чисельності грибків. Застосування протизаплідних таблеток, що містять гормони, може вплинути на звичайний рівень гормонів в організмі й обумовити розвиток молочниці. З цієї ж причини багато жінок занедужують безпосередньо перед менструацією або під час вагітності, коли змінюється гормональний фон організму.
4. Діабет. При діабеті підвищується рівень цукру в крові і сечі. Це призводить до збільшення цукру у вагінальній рідині, зменшенню кислотності середовища. А це сприяє виникненню кандидозу.
5. Тісний одяг. Під час носіння тісного одягу в складках шкіри підвищується температура і вологість, що сприяє росту грибків.