До появи галітозу може призводити не тільки недостатня гігієна порожнини рота. Лікарі розповіли також про інші фактори неприємного запаху з рота.
Нехтування очисткою язика. Дивно, але багато хто не знає, що очистки потребують не лише зуби, а й язик. Поверхня язика - ідеальне середовище для скупчення бактерій. Експерти кажуть, що чистити язик потрібно два рази на день делікатними рухами від кореня до зубів за допомогою спеціального скребка або звичайної зубної щітки. Після процедури рот слід ретельно сполоснути.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Позбуваємось неприємного запаху з ротаБалакучість і відсутність звички пити воду. Неприємний запах у роті посилюється, коли слизові пересихають. Це нерідко відбувається, наприклад, у людей, які багато говорять. З віком посилює проблему те, що судини звужуються через внутрішні відкладення, це посилює сухість ротової порожнини. Захиститися від подібних явищ допомагає пиття води - пийте її дрібними ковтками впродовж всього дня.
Стрес. Через активність гормонів стресу бактерії в роті розмножуються набагато швидше, відзначають фахівці. Тому в моменти хвилювань і переживань у роті може з'явитися відштовхуючий "аромат". Іноді буває досить обполоснути рот, щоб вирішити проблему. Але в серйозних випадках боротися потрібно перш за все з першопричиною.
Погане харчування. Їжа сприяє утворенню слини, яка є природним засобом відмивання і зволоження слизових в роті. Довгі паузи між прийомами їжі можуть стати причиною появи неприємного запаху.
Закладений ніс. Тут все просто. Скупчення слизу, через який забиваються носові проходи і стає неможливо дихати носом - це дуже благодатний грунт для розмноження небажаних бактерій.
Ліки. Ряд медикаментів провокує висушування слизових оболонок рота і тому може також викликати галітоз. У переліку таких препаратів - антидепресанти, антигістамінні засоби та ліки від підвищеного артеріального тиску.