Науковці стверджують, що алое може зволожити та омолодити шкіру, зупинити випадіння волосся та вилікувати карієс. Але в цієї рослини є й негативні властивості. Детальніше - читайте у "Країні здоров'я".
Деякі види алое можуть завдавати шкоду організму
Термін "алое" об'єднує рід рослин, що нараховує більше 500 видів. Всі вони - сукуленти, батьківщиною яких є Африка. Чудодійні властивості, які приписуються рослині, відносяться лише до одного виду - Aloe vera. За хімічним складом його найближчим родичем є каскадний алое.
У 2011 році в популярному щотижневому науковому журналі "New Scientist" була опублікована сенсаційна стаття. Її автори - дослідники з "National Toxicology Program", яку підтримує Міністерство охорони здоров'я США.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Впродовж двох років вчені давали лабораторним щурам високі дози Aloe vera, а також поїли водою, що містить 1,5% екстракт рослини. Після закінчення експерименту у 74% самців і у 39% піддослідних самок в кишечнику були виявлені як злоякісні, так і доброякісні новоутворення. У щурів, яким давали їжу без добавок, вчені патологій не виявили.
Разом з групою щурів екстракт давали і мишам, однак, у цих гризунів розвиток пухлин відповідало віку тварин і не було масовим. Причиною, на думку дослідників, є наявність в травному тракті мишей особливих бактерій, здатних розщепити активні компоненти трав'янистої сукуленти.
У планах дослідників - пильне вивчення компонентів чудо-рослини. Найбільші підозри у вчених викликає алоїн. Одночасно в народній медицині усталилася думка, що алое при онкології потрібно приймати щодня. Багато медиків з цим не погоджуються. Лікарську рослину також небезпечно приймати при кровотечах і менструації, а вагітним він і зовсім заборонений. Сукуленти африканського походження можуть спровокувати аборт.