Пубертатний період, менструації і вагітність також можуть змінювати зовнішній вигляд ареолів - шкіри навколо соска, що зазнала пігментації. Але чому у деяких людей ареоли бувають невеликими, а в інших дуже великими? Вчені з університету Бостона підкреслюють, що ніякого суворого поняття норми розмірів і форм ареолу соска не існує. Розміри сосків ми успадковуємо від наших батьків.
Причому, якщо замислитися над тим, для яких цілей природою призначені соски, то їхні більші розміри і темний відтінок набувають конкретного змісту. Тканина ареолу і волокна скорочуються, так що соски напружуються в момент холоду, збудженя або грудного вигодовування.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ін'єкції у жіночі соски - новий тренд косметологіїВ останньому випадку ареоли збільшуються, щоб підготувати жінку до лактації, а їхній колір змінюється на темний спеціально для малюка. Це необхідно дитині для того, щоб вона швидше знаходила потрібну для нього зону грудей і починала пити молоко. Тепер ареоли стають свого роду мішенню для малюка. У дітей наймолодшого віку досить слабкий зір, тому їм необхідний яскравий контраст між кольором шкіри грудей і більш темним соском для того, щоб нормально приймати груди.
Після вагітності ареоли зменшуються, хоча можуть і не повернутися до звичних розмірів. Колір сосків також стає світлим, але немає ніякої гарантії того, що він повернеться до колишнього відтінку. Це одна з багатьох змін, що відбуваються з організмом жінки після вагітності, і з цього приводу турбуватися не варто. Багато людей сьогодні відчувають більшу впевненість у власній привабливості після пластики сосків, і в деяких клініках активно проводять їхнє збільшення. Особливо часто за подібними процедурами звертаються жінки відразу після пологів