Фахівці вважають, що люди з ожирінням більше схильні до психічних розладів. Детальніше - читайте у "Країні здоров'я".
Ожиріння погіршує якість життя
Ожиріння робить людей тривожними і пригніченими, змінюючи склад бактерій в кишечнику, повідомляють вчені з Гарвардської медичної школи. Фахівці виявили, що раціон харчування з високим вмістом жирів змінює тип кишкових бактерій, які відіграють певну роль у розвитку психічних розладів.
В ході випробувань у мишей, що харчувалися продуктами з високим вмістом жирів, спостерігалося виражене занепокоєння, депресія і нав'язлива поведінка, але лікування антибіотиками дозволило поліпшити психічне здоров'я гризунів. Як тільки мишам дали антибіотики для зміни складу кишкових бактерій, симптоми психічних розладів повністю припинилися або зменшилися навіть без зміни раціону харчування. Отримані результати в черговий раз підкреслюють, що психічне здоров'я і ожиріння пов'язані між собою, і наш кишечник діє як "другий мозок", кажуть вчені.
За оцінками, в людському кишечнику мешкають близько 100 трильйонів нешкідливих бактерій. Вони співіснують в тонкому балансі між собою, і порушення цього балансу може викликати ланцюжок несприятливих для здоров'я реакцій.
"Багато продуктів можуть вплинути на те, як функціонує наш мозок, адже раціон має безпосередній вплив на бактерії кишечника", - говорить доктор Рональд Кан.