Куркума - це популярна спеція у стравах індійської кухні, вона входить до складу відомої східної приправи - карі, надаючи їй яскравий помаранчевий колір.
Сьогодні наука знає, що куркума є, мабуть, однією з найкорисніших трав на планеті та допомагає боротись з хворобами. Куркумін - сильний антиоксидант, який здатний стримувати ріст шкідливих бактерій, посилювати опірність організму до інфекцій, під час хіміотерапії. А ще куркумін може активізувати кишкову флору, покращує травлення, знижує рівень холестерину і зменшує потяг до солодкого.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Куркума вбереже від слабоумстваДеякі лікарі, особливо в Азії, використовують куркумін для лікування виразкових колітів, від хвороб порожнини рота, для заспокоєння гінекологічних запалень, зниження болю в суглобах при артриті. Також куркумін може боротись і з шкірними запаленнями.
Дослідження щодо впливу куркуміну на шлунок завершилися наступним чином: при щоденному вживанні 2-3 грамів трави впродовж двох місяців загоєння виразки шлунка відбулося у 75% випробовуваних.
Але у настільки невинної і корисної приправи є і зворотний бік! Наприклад, вона шкідлива, якщо ви перебуваєте в процесі лікування обструкції жовчних шляхів. Куркума - дієвий жовчогінний засіб. І якщо ви почнете застосовувати її під час загострення, то напевно отримаєте негативний результат. Ознаками згубного впливу куркуміну можуть стати нудота і діарея.
Крім цього, куркума розріджує кров. Тому вона не сумісна з антикоагулянтами, які призначають, наприклад, при варикозному розширенні вен або інфаркті.
Крім того, куркуму не рекомендується застосовувати одночасно з застосуванням препаратів, що знижують рівень цукру в крові (при діабеті). Куркума тільки підсилює дію цих препаратів, підвищуючи тим самим ризик зниженого рівня цукру в крові. Це може викликати ряд побічних ефектів, таких як розмитий зір, посилене потовиділення, і зниження когнітивної функції.