У сезон застуд традиційно стає актуальним питання: як зміцнити імунітет. У хід йдуть найрізноманітніші засоби, починаючи від чаю з лимоном і часником, закінчуючи освітлювальними приладами з унікальної гімалайської солі.
На чому заснована дія
соляної лампи і чи може вона допомогти у зміцненні імунітету?
Виробники сольових ламп обіцяють чудодійний ефект: кристал солі виділяє в повітря негативно заряджені іони, здатні знищувати бактерії і віруси і знезаражувати повітря в приміщенні. Деякі з них йдуть далі і запевняють, що сіль містить до 80 корисних мінералів, також виділяються в повітря, а крім того, притягує токсини і шкідливі речовини і нейтралізує їх.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Сіль від гемороюНасправді гімалайська сіль мало відрізняється за складом від звичайної кухонної солі, а специфічне забарвлення кристалів надає оксид заліза. Чим вища його концентрація, тим яскравіший колір.
Водяна пара, що міститься в повітрі, здатна "прилипати" до лампи і розділяти сіль на іони натрію і хлору, але як тільки пара випаровується, а це відбувається дуже швидко, іони знову рекомбінують. А значить, повітря не насичується цими іонами в достатній кількості.
У 2013 році в журналі BMC Psychiatry вийшло дослідження, яке показало, що негативно заряджені іони ніяк не впливають на емоційний стан людини і якість сну.
Таким чином, соляна лампа не може використовуватися як засіб профілактики простудних захворювань. Але тим не менше користь вона таки може принести. М'яке розсіяне світло надає розслаблювальну дію і допомагає зняти стрес, що накопичився за день, а для тих, хто вірить в її унікальний вплив, працює ефект плацебо.