Лікарі пояснили, чому нерви так сильно впливають на наш шлунок. Багато з нас нервують при поході на перше побачення з незнайомою людиною. А часом ці нерви добираються і шлунка, що може спровокувати такі наслідки. Наприклад, під час розмови десь в ресторані, ви швидко підете в туалет. Природно, що у багатьох виникає питання, чому наше тіло поводиться таким дивним способом, і яким чином нерви впливають на роботу шлунка? У реальності, це прояв так званої "ведмежої" хвороби.
Коли людина сильно нервує, то в її мозку виникає цілий ряд процесів, і частина з них передається в шлунок і впливає на травну систему. Це залишилося в нашому організмі ще від наших далеких предків, які вели мисливський і кочовий спосіб життя. Коли ми розслаблені, то в організмі залишається набагато більше енергії для здійснення процесів травлення. У стані тривоги вся енергія потрібна нам для того, щоб діяти рішуче - або боротися з противником, або рятуватися втечею. В результаті, травлення і рухливість в тонкому кишечнику сповільнюються, а ось рухи в товстому кишечнику, навпаки, зростають. Саме через це нас і тягне в туалет.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Дошкуляє діарея: ефективний рецептРобота кишечника і шлунка, так само як і процеси травлення прискорюються при активації симпатичної нервової системи. А ось товстий кишечник поводиться по-іншому. У періоди стресу і тривожності він, навпаки, починає працювати посилено поза зв'язком з нервовою системою. При стресових ситуаціях тазовий нерв може активуватися і прямо стимулювати нейрони в стінках товстого кишечника. Саме це викликає його активність і вимагає від нас терміновий дефекації.