Вчені з Університету Ерлангена-Нюрнберга виявили в хмільних напоях два з'єднання, які мають високу протизапальну активність і допомагають захищати печінку. Це ксантогумол і з-альфа-гіркі кислоти, що містяться в хмелі.
Дослідники розповіли, що обидві речовини є сильними протизапальними агентами, особливо в зв'язку один з одним. Ксантогумол запобігає розвитку ожиріння печінки, а також рубців тканин цього органу і ракових новоутворень. З-альфа-гіркі кислоти допомагають нормалізувати метаболізм глюкози і жирів, а також захищають печінку від запальних процесів. Зміст цих речовин в напої залежить від сорту хмелю і його кількості.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому пиво може бути корисним?Втім, любителям пива не варто передчасно радіти - вчені уточнили, що користь можна отримати тільки від безалкогольного напою. У випадку з алкогольним пивом, шкода від його вживання зводить корисні властивості нанівець.
Згідно з даними медиків, на тиждень здорова людина може випивати без ризику 100 грамів чистого спирту на тиждень. Це близько пляшки вина або п'ять кухлів неміцного пива. При цьому в світі через алкоголь щороку вмирають 2,8 мільйона осіб.
До речі, американські медики порадили пити темне пиво тим, хто страждає від зниження рівня гемоглобіну, адже в напої дуже багато заліза. У безалкогольному пиві теж є цей нутрієнт, але в темному його в три рази більше.