Посилена робота м'язів потребує більшої кількості крові, що активізує роботу печінки і селезінки. При плавному переході в режим бігу перерозподіл кров'яних потоків проходить непомітно для людини. Але при раптовому старті печінка і селезінка занадто швидко переповнюються кров'ю і починають тиснути на власні оболонки, які містять безліч нервових закінчень. Якщо заболіло в правому боці, то перевантажена кров'ю печінка, якщо в лівому - селезінка.
Щоб уникнути таких відчуттів, перед пробіжкою не можна нехтувати розминкою і збільшувати темп занадто швидко. Якщо ж потрібно терміново прискоритися, то як мінімум варто контролювати дихання і тримати поставу.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Від стресу допоможе позбутись бігПри болю в боці найлогічніше зупинитися, і помасажувати ділянку болю, роблячи глибокі вдихи. Але якщо з якихось причин зупинитися ви не можете, треба як мінімум збавити темп, на вдиху злегка натиснути на хворе місце, а на видиху відпустити. Так можна перегнати кров і знизити гостроту болю.
Іноді біль викликає переповнений шлунок, тому перед тренуванням не варто багато їсти, а відразу після обіду не треба робити активних фізичних вправ.