Співробітниками Каліфорнійського технологічного інституту було вивчено вплив нікотину на нервові клітини. Відомо, що нікотин здатний проникати в мозок, проходячи крізь гематоенцефалічний бар'єр.
Нікотин стикається з рецепторами nACh-r на поверхні нейронів. Коли він зв'язується з цими рецепторами, у людини виникає відчуття легкої ейфорії.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Нікотинова кислота для швидкого росту волоссяАле що відбувається з нікотином вже всередині нейрона, до недавнього часу було невідомо. Це вдалося зрозуміти завдяки штучній системі з двох білків. Один білок зв'язувався з нікотином і змінював форму, приводячи до активації другого, флуоресцентного білка.
Таким чином з'явився маркер, який дозволив наочно побачити розподіл нікотину в клітинах. Виявилося, через кілька секунд після контакту з кліткою нікотин проникав всередину і опинявся в ендоплазматичної мережі. У цій структурі зароджуються нові білки, проте їхній "термін зберігання" скорочується через нікотин. Рецептори починали активніше мігрувати до клітинної мембрани.
Так зароджується порочне коло: чим більше людина курить, тим більше нікотинових рецепторів у неї виникає, даючи основу для нікотинової залежності.