Група фахівців з університету Ексетера і Оксфордського університету (Велика Британія) прийшла до висновку про те, що позитивне мислення допомагає зміцнити імунітет.
Вчені провели експеримент за участю більше 135 чоловік. Їх розділили: частину добровольців слухала аудіолекції про необхідність виробляти позитивне мислення - оптимістичнішими, добрішими і поблажливішими сприймати життя і людей навколо. Інша частина добровольців слухала аргументи про те, чому ставлення до всього має бути критичним.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Продукти для зміцнення імунітетуУ добровольців з різних груп були виконані вимірювання частоти серцевих скорочень і рівень потовиділення - маркерів психологічного стану. В результаті виявилося, що учасники з групи "позитивне мислення" мали низькі параметри, тобто, були більш розслаблені і менше хвилювалися.
Рівень виробництва антизапальних компонентів імунної системи в їхньомк організмі також був нижчим, що означало: для людини не існує підвищеної небезпеки інфікування та захворювання.
У той же час учасники експерименту, які слухали про необхідність суворого ставлення до навколишнього світу, продемонстрували прискорене серцебиття і підвищене потовиділення. За словами медиків, подібні ознаки проявляються при виникненні почуття небезпеки і незахищеності, підвищеному стресі.
"Позитивне мислення значно заспокоює серцебиття і зміцнює імунну систему, в той час як негативні думки мають негативний вплив не тільки на психіку, але й на фізичний стан людини. Коли ми вчимося не реагувати болісно на зовнішні загрози, ми зміцнюємо свій імунітет, тим самим збільшуючи шанси на одужання", - заявили дослідники.