Розвиває м'язову масу. Одне з важливих переваг плавання перед іншими видами физнагрузок - воно дає ефект комплексного тренування: у людини працюють одночасно всі м'язи. За словами лікарів, з усього різноманіття кардиотренировок саме плавання швидше за все повертає м'язам тонус і робить їх сильнішими.
Уповільнює старіння. У міру віку в м'язах відбуваються несприятливі зміни, що ведуть до втрати обсягу м'язової маси і втрати м'язової сили. Дослідження показують, що тренування м'язів допомагає чинити опір старінню. Жінкам у віці після менопаузи, які зіткнулися з проблемою вікової прискореної втрати м'язової маси, лікарі рекомендують аеробне навантаження. Плавання для цього підходить ідеально.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: З якого віку дитині можна займатись плаванням?Покращує рухливість суглобів. Під час плавання суглоби активно працюють, проте, завдяки тому, що тіло занурене у воду, навантаження ні них виявляється мінімальною. За допомогою занять у воді можна відновити гнучкість суглобів і нормальний діапазон рухів поліпшити стан хребта.
Оздоровлює серце. При плаванні виникає ефект тиску на тіло, що підвищує приплив крові до серця. Таким чином інтенсифікується харчування серця, завдяки чому воно стає міцніше і краще захищеним від розвитку захворювань.
Нормалізує цукор в крові. Завдяки плаванню організму вдається стабілізувати рівень цукру в крові і підтримувати його таким довгий час. Людям, які хворіють на діабет, як першого, так і другого типу, медики радять відвідувати басейн не менше трьох разів на тиждень.