У фокус-групу увійшли пацієнти старше 70 років, що мають домашніх тварин і страждають від хронічних болів. Учасники дослідження відзначали, що їхні улюбленці дарують багато позитивних емоцій, допомагають підтримувати фізичну активність і сприяють появі корисних звичок, які можуть бути використані при боротьбі з больовим синдромом.
Люди похилого віку проводили з вихованцями повний робочий день і більше 4-х разів на добу безпосередньо спілкувалися з ними: гладили, грали, гуляли і годували. Учасники фокус-групи докладно описували, як тварини впливають на їхнє життя: вказували характер болю, зміни в настрої і самопочутті, а також причини, що заважають догляду за улюбленцями.
В цілому пацієнти сходилися на думці, що домашні тварини посилюють позитивні емоції і заспокоюють, а їх присутність поруч спонукає до активності, навіть коли боляче. Стимулювання до фізичної активності виявилося корисно, щоб уникнути бездіяльності, яке може пригнічувати настрій і самопочуття.
Однак деякі учасники відзначили наявність труднощів, пов'язаних з утриманням вихованця. У людей викликали тривогу думки про те, як правильно забезпечити чотириногим друзям належну увагу і догляд, якщо власник фізично не матиме можливості. У зв'язку з цим, вчені відзначили індивідуальність подібного методу терапії.
Позитивні емоції і контакт з живою істотою виявилися дієвим болезаспокійливу методом в боротьбі з хронічним болем. Опіоїдний криза підняв проблему пошуку альтернативних засобів купірування хронічного болю, і домашні тварини, на думку вчених, можуть бути не просто приємними компаньйонами, а й ефективною терапією для пацієнтів з даним синдромом.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Що не можна забороняти дітям?
3 грубі помилки, які руйнують авторитет мами в очах дитини
Тушковане куряче філе з гарбузом в сметанному соусі