Отримати сонячний опік можна в будь-який час року, в тому числі і взимку
Зимове сонце в лютому може привести до опіку шкіри
Небезпека ультрафіолетового випромінювання від зимового сонця істотно підвищується в морозну погоду. Холодне повітря знижує температуру шкіри, і сонячний опік відчувається не відразу.
Небезпека зимового сонця
Незважаючи на низький УФ-індекс в зимовий час, сонце вже в лютому може створити великі незручності. Свіжий сніг відбиває до 75% ультрафіолетового випромінювання, і його вплив на шкіру посилюється. До того ж жителі середньої смуги рідко захищають шкіру від зимового сонця, оскільки недооцінюють його небезпеку. Як же захиститися від сонячних опіків в лютому?
Наносити сонцезахисний крем
Навіть в хмарну погоду ультрафіолет слабшає всього на 20%. І в містах зазвичай снігу набагато менше, або він не сліпуче білий. Тому забезпечити надійний захист допоможе звичайний сонцезахисний крем. Його потрібно наносити приблизно за 20 хвилин до виходу на вулицю. При цьому важливо пам'ятати, що сонцезахисний крем повинен покривати будь-які відкриті ділянки шкіри на тілі. Він також повинен мати високий ступінь захисту від сонця (SPF) і бути водостійким.
Носити сонцезахисні окуляри
Цей аксесуар потрібен взимку не тільки для краси. Сонячні окуляри захищають очі від ультрафіолетових променів. Також вони послужать хорошим бар'єром від морозного вітру, що впливає на слизові оболонки.
Захистити губи
Досить поширена зимова проблема - сухі і потріскані губи. Але вирішити її досить легко. Для цього потрібно використовувати спеціальний бальзам з показником УФ-захисту SPF 30, або вище.
Прикривати шкіру
Можна обійтися і без використання сонцезахисного крему. В такому випадку шкіру слід прикрити одягом. Варіантів багато: хустку на шиї, капелюх, окуляри, рукавички. Вони не тільки допоможуть зігрітися взимку, але і захистять від сонячних опіків.
Їсти продукти, багаті антиоксидантами
Сонячне світло провокує вивільнення вільних радикалів в організмі людини. При тривалому впливі вони завдають великої шкоди здоров'ю. Справитися з цією проблемою допоможуть продукти, багаті антиоксидантами. Зокрема, мова йде про вітаміни С і Е, а також лікопін. У щоденний раціон можна включити овочі, фрукти і ягоди.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Як полегшити коліки в новонародженого?
Чим небезпечний стафілокок для дітей?
Легендарний вафельний торт буде ще смачнішим з цим рецептом (відео)
Вареники по-полтавськи - наче пухкі хмаринки з начинкою