Вчені зі Школи медицини університету Мічігану (США) провели експеримент, в якому досліджували взаємозв'язок порушеного режиму сну і депресивного розладу
Який зв'язок між порушеним режимом сну і депресією?
У дослідженні взяли участь більше двох тисяч молодих лікарів-інтернів, які стажувалися в клініці при університеті. Таких медиків відрізняє дуже довгий і напружений робочий день і нерегулярний, мінливий з кожним днем, робочий розклад. Ці фактори призводять до відсутності режиму сну.
Протягом року вони носили спеціальний електронний браслет, що відстежує активність інтернів протягом доби. Також вони повинні були звітувати про свій настрій протягом цього часу через спеціальний додаток для смартфона. Раз на три місяці медиків запрошували на тестування на наявність симптомів депресії.
В результаті дослідження показали, що чим частіше їх режим сну був неоднорідний, тим гірше був настрій під час денної активності. При цьому такі інтерни набирали більше балів в тестах на депресивний розлад.
Відзначається, що в цілому поганий настрій і наявність симптомів фіксувалося у всіх піддослідних з недосипом або тих, хто працював в нічну зміну.
«Отримані дані свідчать про те, що регулярний режим сну є недооціненим фактором профілактики депресії», - підкреслюють вчені.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Що не можна забороняти дітям?
3 грубі помилки, які руйнують авторитет мами в очах дитини
Тушковане куряче філе з гарбузом в сметанному соусі