Згідно з даними Міжнародного фонду по боротьбі з хворобою Альцгеймера, до 2030 року на планеті житимуть майже 82 мільйони чоловік з деменцією. Ця хвороба призводить до поступового зниження розумових процесів. При несприятливому збігу обставин і відсутності адекватного лікування особа в результаті може виявитися інвалідом, не здатним самостійно жити, одягатися, їсти і виконувати інші звичайні перш дії.
Однак, за оцінками медиків, такий сценарій можна змінити і запобігти негативним наслідкам. Приблизно в 40 відсотках випадків, якщо людина вчасно отримає лікування, змінить спосіб життя, то вона може і не потрапити в число сучасників, у яких діагностують недоумство.
Примітно, що в останні роки в світі різко зросла кількість людей, яким поставлений діагноз «деменція». У порівнянні з 1990 роком, цифри зросли вдвічі. Цікаво, що дві третини літніх людей, які страждають від цієї недуги, живуть в країнах з низьким і середнім рівнем доходів. У жителів багатих країн деменцію діагностують рідше.
Англійські вчені вважають, що такий поділ диктує, насамперед, спосіб життя, який вели пацієнти до того, як хвороба перейшла в агресивну стадію. Чим активнішою була людина, тим менше шансів у неї зустрітися з деменцією.
Наближають хворобу такі фактори, як недолік освіти, втрата слуху, травми голови, високий тиск, зловживання спиртним, зайва вага. Після 65 років вирішальне значення можуть грати куріння, депресія, соціальна ізоляція, низька фізична активність, діабет і навіть рівень забруднення повітря.
Проте, шанс запобігти хворобі є у всіх: потрібно займатися активними видами спорту, багато читати, вирішувати математичні завдання, вивчати іноземну мову. Словом, постійно давати своєму мозку роботу і не дозволяти йому лінуватися.