Згідно 25-річному дослідженню сон близько шести годин на добу збільшує ризик ранньої деменції
Вчені встановили зв'язок між недосипом і слабоумством
Скажи, скільки ти спиш
Сомнологи протягом 25 років досліджували, скільки сплять 8 тисяч осіб середнього віку. В результаті вони виявили, що ризик розвитку деменції майже на третину вище у тих, хто дрімав шість годин або менше на добу в порівнянні з тими, хто «тиснув на масу» по 7 годин і більше. - Сон важливий для нормального функціонування мозку і очищення його від токсичних білків, які накопичуються при деменції. Дослідження показує, що ознаки порушення сну можуть проявитися задовго до інших клінічних симптомів недоумства, - коментує експерт в області деменції з Шотландії Тара Спірс-Джонс.
Сонливість до добра не доведе
Відомо, що люди з хворобою Альцгеймера страждають порушеннями сну. Безсоння і денна сонливість характерні для людей з когнітивними розладами, такими як деменція.
Так, тиждень порушеного сну збільшує в організмі кількість білка, відповідального не тільки за пошкодження клітин мозку і запалення, але і за розвиток депресії, ожиріння, серцево-судинних захворювань.
Чим раніше, тим краще
Загалом, знання подібних симптомів допоможе звернути увагу на перші дзвіночки, такі як недосипання, і вчасно вжити відповідних заходів.
- Оскільки в новому дослідженні протягом тривалого часу брала участь велика кількість людей, воно додає нову інформацію, де формується картина зв'язку між депривацією сну і деменцією. Це підтверджує докази того, що поганий сон може викликати або посилити деменцію в більш пізньому віці, - вважає доцент Елізабет Култхард з Брістольського університету.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Чому лікарі закликають батьків зберігати молочні зуби дітей?