Метаболічним синдромом, який загрожує ожирінням і інфарктом, страждає кожна третя людина у світі
Як дізнатися, чи не поганий у вас метаболізм
Смертельний квартет
Фахівці говорять про метаболічний синдром, коли у людини одночасно розвивається кілька факторів ризику, які в підсумку можуть привести до плачевних наслідків. Ще цей діагноз називають «смертельним квартетом», так як проблеми з обміном речовин збільшують ризики серцево-судинних захворювань, діабету і ожиріння печінки.
- Метаболічний синдром не є захворюванням в класичному сенсі. Швидше, це сукупність декількох факторів ризику, - пояснює дієтолог Франциска Шиві з Німеччини.
На животі написано
За статистикою, від 20 до 25 відсотків населення світу страждають метаболічним синдромом. У групі ризику чоловіки з окружністю талії більше 94 сантиметрів, і жінки, у яких талія більше 80 сантиметрів. Крім того, повинні бути присутніми як мінімум два з наступних порушень:
- занадто низький рівень холестерину (нижче 40 мг / дл у жінок і нижче 50 мг / дл у чоловіків);
- високий кров'яний тиск (більше 130/85 мм рт. ст.);
- підвищений рівень тригліцеридів (більше 150 мг / дл натщесерце);
- підвищений рівень цукру в крові натщесерце (більше 100 мг / дл).
Вищеназвані фактори, тим більше в сукупності, збільшують загрозу серцевих нападів і інсультів. Крім того, люди, які страждають метаболічним синдромом, мають більш високий ризик розвитку діабету 2 типу.
ЗСЖ вам на допомогу
Оскільки метаболічний синдром являє собою комбінацію захворювань і симптомів, немає єдиних ліків для його лікування. Експерти рекомендують вирішувати окремі проблемні області здоров'я.
Важливою частиною терапії проблем з метаболізмом є зміна способу життя. По суті, це означає зміну дієти, збільшення фізичної активності.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Які гени передаються дітям від тата, а які — від мами?
Чому діти найчастіше народжуються вночі?
«Мандаринки» з плавлених сирків — оригінальна і проста закуска