Люди, які в середньому віці часто дивилися телевізор, в зрілому віці відчувають більше проблем з когнітивними функціями. Дослідження показали, що ТБ скорочує кількість сірої речовини в мозку у людей до 70-80 років
Діабет, деменція, рак: до чого призводить довгий перегляд телевізора
Сіра речовина - головний компонент центральної нервової системи людини. Вона відповідає за роботу зору, слуху, прийняття рішень, роботу м'язів. Також її обсяг регулюють когнітивні навички.
На конференції Американської кардіологічної асоціації та епідеміології 2021 року було показано дослідження на цю тему. Стверджується, що перегляд телевізора пов'язаний з малорухливим способом життя, що вже само по собі становить загрозу. Справа в тому, що недостатня кількість руху збільшує ризик серцево-судинних захворювань, раку, діабету другого типу і навіть ранньої смерті. Однак регулярної фізичної активності також недостатньо, щоб компенсувати наслідки тривалого перебування в сидячому положенні перед телевізором. У той же час читання книг, комп'ютерні ігри та настільні, навпаки, підтримують когнітивні функції і зменшують ризик деменції в старшому віці.
Згідно з іншим дослідженням, яке проводилося в період з 1980-х по 1990-ті виявилося, що ті, хто багато дивився телевізор, випробували на 7% більше зниження когнітивних функцій за 15 років в порівнянні з тими, хто дивився ТВ мало або взагалі не дивився.
"Наші результати показують, що кількість переглядів телевізора і малорухливий спосіб життя можуть бути пов'язані зі зниженням когнітивних функцій і візуалізаційні маркерами здоров'я мозку. Це дозволяє зрозуміти нам, якого способу життя потрібно дотримуватися, щоб підтримувати здоров'я мозку ", - повідомила Келлі Петті Габріель, професор епідеміології в Школі громадської охорони здоров'я при Університеті Алабами в Бірмінгемі.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Поради батькам, як навчити дитину захищати себе від булінгу
7 ознак, що дитина не висипається
Салат з крабовими паличками, сиром і помідорами
Класичний чізкейк з мандаринами: зможе приготувати кожен