Лікар-інфекціоніст розповіла, як розпізнати укус інфікованим кліщем
Як зрозуміти, що вас укусив інфікований кліщ
Щоб прогулянка була безпечною
У теплу пору року багато людей вважають за краще проводити вихідні на природі - в лісі або парку. Однак такий відпочинок може принести чимало проблем: наприклад, якщо одного з членів компанії вкусить кліщ.
Вважається, що в межах міста інфікованих кліщів майже немає. Але винятки бувають і з цього правила. Щоб не потрапити в сумну статистику, збираючись на пікнік, слід надягати максимально закритий одяг з довгими рукавами і штанинами.
Однак неприємність може трапитися з кожним. Навіть з правильно одягненим туристом.
Як не пропустити небезпечні сигнали?
Як запевняє інфекціоніст Софія Русанова, зрозуміти, що вас укусив інфікований кліщ, можна до того, як доїдете до лікарні. Про це скажуть характерні симптоми.
- Це ознаки інтоксикації, ломота в м'язах, суглобах, висока температура тіла, головний біль, - пояснила медик.
При цьому Русанова підкреслила, що найпростіша форма кліщового енцефаліту - гарячкова. Але є й інша - менінгеальна. У цьому випадку потерпіла від укусу кліща людина відчуває сильний головний біль, нудоту, у нього може початися блювота. У найважчих випадках людину може скувати параліч.
Не дайте кліщу жодного шансу!
В період активності кліщів всім людям, які люблять прогулянки на природі, необхідно уважніше ставитися до вибору одягу перед прогулянками в лісі.
В ідеалі, необхідно, щоб одяг герметично вкривав тіло. Ідеальними штанами будуть ті, внизу яких є стягуючі гумки: вони не дозволять комахам пролізти під одяг.
Значно знизить ризик зустрітися з кліщами та іншими комахами обробка одягу репелентами. Вони існують в різних видах: спреї, масла, браслети та ін.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Чому не можна проколювати вуха дівчаткам до 14 років?
Поради батькам, як навчити дитину захищати себе від булінгу