Лікар розповів, як і чим рятуватися при сонячних опіках
Чи можна приймати холодний душ, якщо згорів на пляжі?
Коли сонце - не друг
Надмірне захоплення засмагою дуже часто призводить до серйозних проблем зі здоров'ям. Наслідки тривалого знаходження на відкритому сонці можуть бути різні: від травмування шкіри до розвитку онкології.
Детальніше про небезпеки, які підстерігають любителів шоколадної засмаги і правила догляду за травмованою сонцем шкірою розповів лікар-дерматолог, косметолог Станіслав Арканніков.
За його словами, кожній людині важливо притримувати нескладних правил: завжди користуватися захисними кремами і загоряти тільки вранці до 10-11 годин або ввечері - з 17-ї години.
Що робити, якщо отримали сонячний опік?
Занадто тривале перебування на пляжі загрожує опіками шкіри. Вони проявляються почервонінням шкіри, появою болю при дотику до неї і появою пухирів.
- Якщо ви відчуваєте, що обгоріли, то перше що треба зробити - терміново піти в тінь. І краще - в прохолодне приміщення. Якщо немає такої можливості, необхідно накритися одягом, який максимально захистить від ультрафіолету, в ідеалі це буде бавовняний одяг і бажано змочити його в холодній воді, - розповів Станіслав Арканніков.
Далі слід якомога швидше прийняти прохолодний душ. Температура води не повинна бути вище 20 градусів, інакше це ще більше травмує шкіру. І важливо звертати увагу на те, щоб струмені води не були занадто сильними, інакше це ще більше нашкодить.
Якщо біль від дотиків занадто сильний, можна прийняти знеболюючий препарат.
Слухати не бабусю, а лікаря!
Далі потрібно добре зволожити обгорілу ділянку шкіри. Але не сметаною або кефіром - ці засоби можуть ще більше посилити больові відчуття. Крім того, від такого «лікування» шкіра швидше втратить еластичність і природний тугор. Кращий спосіб - скористатися зволожуючим кремом з вітаміном Е, пантенолом або соком алое.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
5 ознак того, що дитина стане успішною, попри погані оцінки в школі
Як назвати дитину згідно з її знаком зодіаку, щоб дитина була щасливою?