Рано чи пізно кожна людина відчуває втому. Однак якщо після сну або відпочинку вона нікуди не йде, слід задуматися про здоров'я. Лікарі перерахували основні симптоми постійної втоми і сонливості
Коли сон не допомагає: названі основні причини постійної втоми
Анемія
Однією з найбільш частих причин постійної втоми є залізодефіцитна анемія, пише Національна служба охорони здоров'я Великобританії (NHS). Найчастіше до неї схильні жінки, але вона може виникнути і у чоловіків. Зазвичай при анемії людині здається, що м'язи дуже "важкі".
Апное уві сні
Апное уві сні - це стан, при якому верхні дихальні шляхи періодично перекриваються, в результаті чого дихання постійно переривається. Це призводить до гучного хропіння і падіння рівня кисню в крові. Через утруднене дихання людина часто прокидається протягом ночі і відчуває себе втомленою з самого ранку.
Недостатня активність щитовидної залози
Недостатня активність щитовидної залози означає, що в організмі занадто мало гормону тироксину, тому людина відчуває втому. Його рівень можна перевірити, здавши аналіз крові.
Глютенова хвороба
Це довічне захворювання, викликане реакцією імунної системи на глютен - білок, що міститься в пшениці, ячмені та житі, а, отже, в деяких макаронних виробах, хлібі, тістечках і крупах.
Синдром хронічної втоми
Синдром хронічної втоми - це втома, яка триває не менше 4 місяців. Вона може супроводжуватися й іншими симптомами, наприклад, болем у м'язах або суглобах.
Цукровий діабет
Один з основних симптомів діабету першого і другого типу - сильна втома. Іншими ключовими ознаками хвороби є сильна спрага, часте сечовипускання і втрата ваги. Якщо ці симптоми присутні, слід звернутися до лікаря.
Депресія
При депресії людина може відчувати повну відсутність сил. Також часто розвивається безсоння, що провокує втому і сонливість протягом дня.
Занепокоєння
У деяких людей є постійне неконтрольоване почуття тривоги, настільки сильне, що воно впливає на їхнє повсякденне життя. Лікарі називають це генералізованим тривожним розладом.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Чому не можна проколювати вуха дівчаткам до 14 років?
Поради батькам, як навчити дитину захищати себе від булінгу