Американські вчені розробили пластир, у якого є шанси скласти гідну конкуренцію звичній вакцині. Він може виявитися в рази ефективніше щеплень. Пластир роздрукували на 3D принтері. На ньому розташовані в лінію мікроголки довжиною, достатньою для того, щоб пробити шкіру на потрібну глибину і доставити вакцину в організм
Вакцину від COVID-19 у вигляді пластиру створили вчені в США
Вчені зі Стенфордського університету і Університету Північної Кароліни досліджували пластир на тваринах. В результаті було отримано імунну відповідь, яка опинилася в 10 разів сильнішою вакцинації шляхом введення ін'єкції внутрішньом'язово. При цьому в пластирі міститься менша доза вакцини, ніж в уколах. Таким чином, фахівці вважають, що новий спосіб вакцинації дозволить економити вакцину.
Крім того, для зберігання пластиру не потрібні будь-які спеціальні умови зберігання, що полегшує транспортування по світу. Також пластир менш болісний, ніж укол. І його нанесення не вимагає професійних умінь, це можна зробити самостійно в домашніх умовах.
Пластир з мікроголками не є чимось особливим. Їх вплив на організм вивчається протягом останніх десяти років. Однак американські вчені змогли вирішити деякі проблеми і тепер вважають за можливе розробку пластирів у вигляді вакцин не тільки проти COVID-19, а й проти грипу, кору і гепатиту.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Що повинна вміти дитина, перш ніж іти до дитячого садка?