На допомогу організму
Вважається, що люди починають позіхати коли їм не вистачає повітря, енергії. Мовляв, так організм намагається компенсувати цей дефіцит. Але ця думка далека від істини.
Лікар-терапевт Нуржахан Фаллаха розповіла, що часте позіхання допомагає розслабитися організму і таким чином пережити з найменшими втратами стресові стани.
- Позіхання - це мимовільний дихальний рух, що складається з глибокого вдиху і енергійного видиху. За рахунок розслаблення м'язів і збільшення дихальних шляхів рефлекс корисний. Позіхання допомагає розслабитися після нервового перенапруження або стресу, а також активує роботу головного мозку, - каже медик.
Стежте за симптомами
Але, в цей же час, часте позіхання може бути сигналом про наявність серйозних медичних проблем.
- Як симптом захворювання позіхання може проявлятися, наприклад, при: депресії - коли в крові підвищується рівень кортизолу (гормону стресу), порушення в роботі щитовидної залози, цукровому діабеті, розсіяному склерозі, зниженні рівня гемоглобіну, концентрації статевих гормонів, при патології з боку серцево-судинної системи (інфаркт міокарда, постінсультних станів), захворюванні печінки, пов'язані з порушенням жирового обміну, - стверджує Фаллаха.
Втім, перш ніж впадати в паніку і ставити собі діагнози, потрібно заспокоїтися і спробувати проаналізувати своє життя за останні кілька місяців.
Навіть якщо ви не знайдете небезпечних сигналів або не виявили причини незрозумілого нездужання, ви зможете більш детально обговорити нагальні вас проблеми з лікарем.
Іноді буває і так, що за великою кількістю робочих завдань, сімейних негараздів і інших турбот, люди перестають помічати «звичайні» речі. На зразок того, що вони елементарно втомилися, їм потрібен відпочинок.
За словами терапевта, випадки, коли позіхання є наслідком звичайної втоми або недосипу не так вже й рідкісні. Також позіхання може бути побічним ефектом прийому препаратів проти алергії.