Давно відомо, що коронавірус може залишити тривалі наслідки для людини. Цей стан називається постковідним синдромом, який виникає після одужання та триває до півроку. Проте лікарі фіксували і випадки, коли вірус залишався в організмі пацієнта понад рік
Про здатність COVID-19 залишатися в організмі понад рік розповів вірусолог
Такі ситуації трапляються нечасто. Вони можуть зустрічатися у людей з онкологічними захворюваннями та імунологічними дефіцитами. Про це розповів професор вірусології Олександр Чепурнов.
«Є цікавий феномен: в одних людей швидко зникають антитіла, а в інших довго, рік і більше. Це дозволяє припустити, що десь йде персистенція (стан тривалого знаходження вірусу в клітині) вірусів, у якихось тканинах, клітинах, що ніяк не проявляється зовні, але осередок підтримується», – припустив вірусолог.
Він вважає, що вогнище вірусу здатне провокувати імунну систему на боротьбу з антигеном та стимулювати виробництво Б-клітин. Такий вірус може затриматися в організмі і не викликати помітного патологічного процесу. Це підтверджується тривалим збереженням високого рівня антитіл в організмі.
Експерт наголошує, що в подібних випадках потрібне лікування та відновлення імунітету, оскільки це може бути небезпечним не тільки для хворого, але й для оточуючих. Вірусолог додав, що можуть виникнути нові мутації та з'явитися патоген із зміненими властивостями.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Шкідливі гігієнічні звички, до яких ми привчаємо дітей
Чому діти не сплять ночами?
Легендарний вафельний торт буде ще смачнішим з цим рецептом (відео)
Вареники по-полтавськи - наче пухкі хмаринки з начинкою