Фахівець розповіла, через що з'являється метеозалежність, і як з нею впоратися самостійно
Що таке метеозалежність, у кого і чому вона виникає
У негоди немає поганої погоди. Шкода, що це не можуть сказати ті, хто має метеозалежність. Дощі або надто яскраве сонце часто спричиняють погане самопочуття у людей з такою проблемою. Але що таке «метеозалежність» насправді? У кого вона зустрічається найчастіше? І чи можливо з нею впоратися самостійно? Про це розповіла терапевтка Наталія Поленова.
Що таке метеозалежність
Почати треба з того, що офіційного діагнозу «метеозалежність» не існує. Метеочутливістю називають реакцію організму на різку зміну погоди та температур. При цьому фахівці підкреслюють, що невеликий дискомфорт – це абсолютно нормальна реакція організму, свого роду адаптація до змін погоди. Проблеми починають виникати, в основному, у людей у великих містах. У цих випадках, багато хто створює собі комфортну обстановку, мало рухається, мало буває на свіжому повітрі. І тому нормальні погодні явища стають складним випробуванням, адже організм втрачає здатність до адаптації.
Хто найчастіше страждає від метеозалежності
Метеозалежність може з'явитися в людини незалежно від того, де вона живе та в яких умовах. Найчастіше причиною такої проблеми може стати стан здоров'я людини. Деякі захворювання можуть провокувати погане самопочуття при зміні погоди. Так, 50% людей із гіпертонічною хворобою є метеочутливими. Крім того, деякі хронічні хвороби також впливають на це. Наприклад:
- хвороби хребта та суглобів;
- хвороби дихальної системи;
- хвороби нервової системи;
- хвороби серцево-судинної системи.
Крім цього, метеозалежність часто зустрічається у людей зі шкідливими звичками.
Як впоратися з метеозалежністю
Мігрень – один із основних симптомів метеозалежності. Повністю позбутися її практично неможливо відразу. При цьому можна пом'якшити симптоми мігрені. Дихальні практики, прогулянки на свіжому повітрі хоча б щодня, велика кількість води, розслаблююча ванна та достатній відпочинок – вам у цьому чудово допоможуть. Прекрасно підійде масаж спини та шиї, трав'яний чай. Постарайтеся на якийсь час відмовитися від продуктів, які містять у своєму складі кофеїн, також відмовтеся від шоколаду.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Шкідливі гігієнічні звички, до яких ми привчаємо дітей
Чому діти не сплять ночами?
Легендарний вафельний торт буде ще смачнішим з цим рецептом (відео)
Вареники по-полтавськи - наче пухкі хмаринки з начинкою