Лікар розповів, які проблеми зі здоров'ям можна дізнатися за зовнішніми ознаками
Лікар розповів, які хвороби можна визначити, лише глянувши на людину
У Китаї це не новина
Ще в давнину китайські медики навчилися діагностувати хвороби за зовнішніми ознаками. Без аналізів крові та МРТ, яких на той момент не було в принципі, вони успішно розпізнавали хвору підшлункову, проблеми з печінкою та інші недуги.
В інших країнах лікарі більше довіряли досягненням медицини у постановці точних діагнозів, але досвід східних колег таки вивчали. І визнання ефективності китайських методик, підтверджене дослідженнями сучасних учених, не змусило довго чекати.
Сьогодні медики можуть визначати хвороби, що починаються, не заглядаючи в медкарту хворого. Навчитися цього можна і звичайним людям.
Дивись уважно
Фізіолог Павло Жаторін розповів, як вчасно помітити сигнали про нездоров'я, які подаються організмом. Фахівець радить особливу увагу приділяти наступним симптомам:
Втомлене обличчя. Стан хронічної втоми виникає при гострому дефіциті білка та заліза. Якщо в меню багато продуктів, багатих на ці мікроелементи, то варто перевірити стан шлунка: можливо, через підвищену кислотність корисні речовини не засвоюються.
Частий герпес та заїди у куточках рота. Головна причина цього – зниження імунітету. Паралельно організм «дає» збої і в роботі інших органів: раптом з'являється кон'юнктивіт, сухість шкіри та ін.
Лущення на внутрішній стороні долоні. Це явний сигнал нестачі вітамінів A та E. Друга поширена причина – паразитоз.
Себорея, лупа, підвищена жирність волосся. Найчастіше причина у неполадках у роботі органів ШКТ. Але є можливість, що до появи лупи сприяли стреси або гормональна перебудова в організмі (наприклад, під час перехідного віку).
Випадіння волосся. Майже завжди у цьому винний дефіцит білка, заліза, вітаміну D та проблема з гормонами щитовидної залози.
Темні плями на шкірі. Темні лікті та пахвові западини – ознака інсулінорезистентності та схильності до цукрового діабету. Помітивши зміни, варто записатися на консультацію до терапевта.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Чому лікарі закликають батьків зберігати молочні зуби дітей?